Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděkování

Vážená paní ředitelko, chtěla bych vás informovat o tom, co asi stejně dobře víte. Nepochybuji o tom, že máte kvalitní vyučující. Vnuk navštěvuje 4.B. Mám dlouholeté zkušenosti ve školství - učila jsem na SOŠ a především VOŠ. Nesmírně proto oceňuji metodické a pedagogické postupy,  které paní učitelka v této třídě aplikuje. Díky zadávaným úkolům lze jednoduše zjistit  to, co mají děti případně ještě lépe procvičit, aby splnily učivo ZŠ. Dostávají každý týden i zadání, která jim ukáží, jak by zvládaly testy na vyšší stupně škol. Mají tak šanci doplnit i tyto dovednosti. Vše je předkládáno nápaditou, náročnou, ale přitom zábavnou formou. Příprava na takovou výuku je vskutku náročná. Vím, že na vaší škole takový přístup vyžadujete, přesto by si podle mne paní učitelka zasloužila za svoji metodickou práci pochvalu. Vzhledem k blížícímu se konci roku by se asi hodila.:-) Přeji vám krásné Vánoce a hodně spokojených žáků a rodičů po celý příští rok.
Jitka Hlosková
 
Dobrý den, 
dnes jsem šla po Masarykové a všimla si dětí, které se snažily přilákat zákazníky na svůj jarmark. Myslím, že paní vedoucí projektu říkala, že jsou to žáci z Pramínku - tak snad píšu správně. Byli skvělí!
Všechno hezky vysvětlili, měli z toho radost, byli slušní, měli pěkné plakáty a výrobky, museli počítat pro vrácení peněz, bylo to bezvadně zorganizované. Odnesla jsem si několik věcí a nechala jim na památku i dánskou minci - bydlím teď částečně v Kodani.
Skvělá aktivita i ze strany pojišťovny - bez nich by to nebylo možné. Moc fandím a díky, že jste se všichni zapojili, určitě to byl přínos pro děti ve spolupráci, financích i jednání s lidmi.
 
S pozdravem Anita Hansen
 
 
Chtěla bych moc poděkovat paní učitelce Míše za vše, co pro naše šesťáky dělá (společně s paní učitelkou Dášou a panem asistentem Kubou)! Jsem ráda, že Kryštof v Pramínku ještě zůstal a že jsem si současně potvrdila, že to bylo dobré rozhodnutí...
 
Dáša Dohnálková

 

 

Pochvala do třídy Ptáčků

Tímto bych chtěla velice pochválit paní učitelku Evu Matuškovou ze třídy Ptáčků. Opravdu mi to nedá ji nepochválit.
Jedním slovem ohromná!!! Paní učitelka je každý den v dobré náladě, usměvavá a její přístup k dětem je nepopsatelný. Naše dcera ji má velice ráda a troufám si říct, že není jediná. 
Chválím i celkové výtvarné tvoření a spoustu nápadů, které jsou pro děti připravovány. Krásné výrobky, spousta obrázků, každý týden jiná výzdoba v šatně dle týdenní tématiky.
Dcera se do školky moc těší a je v naprosté pohodě. To je pro mě jako rodiče nejdůležitější a za to patří velký dík paní učitelce Evě, ale i paní učitelce Martině.
                                                                                                                                                                                                                                                  Maminka ze třídy Ptáčků
 
 

 

Vážené paní učitelky, vážení rodiče,

dovolte nám, abychom Vám projevily slova díků za vaši aktivitu při úpravě části zahrady, která dosud byla „divoce“ zarostlá různými porosty. Vámi vytvořené nové prostředí bude poskytovat radost dětem zejména při pobytu o přestávce a v odpoledních hodinách ve školní družině.

 Se srdečnými díky vedení školy – Božena Havelková, Helena Hlouchová, Eliška Kovářová 

 
Sponzorský dar na zakoupení minitrouby
Poděkování patří rodičům Mikuláše Blaštíka za sponzorský dar na zakoupení minitrouby do 2.A. Žáci si tak budou moci vyzkoušet pečení různých sladkých dobrůtek, připravit občerstvení na Den rodiny a možná si pochutnáme i na něčem netradičním. Už se těšíme na všechny nové chuťové zážitky!

 

Milé paní učitelky první třídy,

chtěla bych Vám poděkovat za předvánoční setkání prarodičů - dědečků a babiček. Zažili jsme krásné dopoledne v první třídě, kde máme vnuka.

Byli jsme tímto setkáním nadšeni a budeme na ně dlouho vzpomínat. Patří Vám velký dík za tak skvělé zorganizování. Je vidět, že Vás práce baví a že se dětem věnujete, mají krásné prostředí ve kterém se učí. Sami vidíme, že náš vnuk chodí do školy rád. 

Přejeme Vám v novém roce ať se Vám  vše daří a ať Vás práce pořád tak baví jako doposud. V osobním životě hodně zdraví a splnění všeho co si přejete.

Vše dobré celému Pramínku

Marie a Vlastimil Malenovi

 

Výlet Veselý kopec

Děkujeme rodičům Mikuláše Blaštíka za uhrazení dopravy žákům 2.A a 3.třídy na výlet na Veselý Kopec v blízkosti Žďárských vrchů. Děti si prohlédly expozici lidového stavitelství v přírodě, prošly výstavu lidových zvyků v roubených chalupách. Nadšeně pozorovaly průvodce v lidových krojích a nechyběl ani nezbytný nákup suvenýrů.

 

Sponzorský dar pro 2.B

Za sponzorský dar, který věnoval pan a paní Taranzovi, bylo dokonale vybavené centrum aktivity Vědy a objevy. Do centra byly zakoupeny váhy, kádinky, odměrné válce, lupy, sady do mikroskopů, vodní observatoř, výzkumná sada hmyzu, přesýpací hodiny, sady na pokusy, modely lidského těla, kostra lidského těla. Děkujeme za tuto skvělou příležitost 

 

Sponzorský dar na zakoupení iPadů

Děkujeme manželům Babjárovým za sponzorský dar na zakoupení sady iPadů pro výuku jazyků, Čj a M. S iPady pracují průběžně žáci ve všech třídách a výuka je pro ně opět o něco zajímavější. Protože se iPady osvědčily, škola zakoupila další sadu pro využívání v centrech aktivit.

 

Poděkování rodiče

"Vážená paní ředitelko, chtěl bych Vám i celému kolektivu zaměstnanců školy touto cestou poděkovat za skvělou práci, kterou konstantně a s vysokým nasazením odvádíte. Náš syn chodí do Pramínku druhým rokem, do školy se vždy těší a z vlastní zkušenosti mohu říci, že (zejména prostřednictvím paní učitelky Hanky Hložkové a paní asistentky Lenky Morávkové) dostává více, než jsme si jako rodiče uměli představit."                                      David Taranza          

 

Sponzorský dar pro MŠ

Děkujeme panu Kožouškovi za sponzorský dar pro mateřskou školu Heyrovského 11. Za poskytnuté prostředky byl zakoupený materiál a pomůcky do centra aktivit Ateliér a Dílna.   

 

Exkurze do OVOCENTRA

 

Děkujeme rodičům Mikuláše Blaštíka za uhrazení dopravy na exkurzi do OVOCENTRA ve Velkém Meziříčí. Pro děti byla přichystána prohlídka s ochutnávkou ovoce a džusů. Dalším skvělým zážitkem byla prohlídka zámku. Všichni si výlet parádně užili.

 

Milí rodiče,

moc Vám děkujeme, že jste s námi sbírali pet-víčka a pomohli tak získat prostředky na zakoupení polohovacího vozíku pro Míšu. Protože se v poslední době stává, že firmy víčka nechtějí vykupovat a současná akce je ukončena, nebudeme víčka nadále shromažďovat ani my ve škole. Před třídami zůstanou umístěny jen kontejnery na hliníkové plechovky. 
Drobný elektroodpad, cartridge a tonery můžete stále předávat třídním učitelům a vybité baterie zanechávat v krabičkách u tříd. Letos se nám podařilo za tyto nebezpečné odpady získat 900 bodů, které jsme vyměnili za lepidla pro školku a fixy na tabuli pro školu.
květnu se uskuteční sběr papíru, budeme rádi za každý papírový příspěvek. Z podzimního sběru byly zakoupeny tři ovocné stromky, které naši šesťáci zasadili za budovou školy. Další výtěžek bude věnován na zakoupení krmiva a podestýlky pro králíky, které chová naše školní družina.
Děkujeme, že s námi chráníte svět a učíte to i Vaše děti
puč Renata Štíbalová
 
Na závěr ještě tlumočím poděkování rodiny Míši:
 
Tímto Vám chceme všem moc poděkovat za pomoc při sběru víček pro naši dceru Michalku. Za výtěžek z víček byl pořízen speciální polohovací vozík a rehabilitační pomůcky, které Michalce zpříjemní již tak komplikovaný život. Celá rodina děkuje každému, kdo se byť jen trochu zapojil do sbírky.
Velké díky Vám všem
Havlíčkovi

 

Milí rodiče,

kdo jste dnes odpoledne navštívili naši zahradu, nemohli jste si nepovšimnout obnovených skalek na zídkách, které pro nás obnovili paní vychovatelky společně s některými družinovými dětmi.  Věřím, že Ti, kdo do naší zahrady vložili kus své práce, ji budou opatrovat a chránit, ale protože ne všichni si k ní mohli utvořit takový hezký vztah, prosím Vás o Vaši pomoc. Věřím, že společně s Vámi se nám podaří v dětech vybudovat úctu k tomu, co vytvořili jiní. 
Pokud pozvednete hlavu, můžete si povšimnout, že se počátkem jara v korunách stromů a u teras objevily nové budky pro ptáky, které pro nás společně s tatínky vytvořili a pověsili šesťáci. Za školou nám zbudovali nový kompostér a zasadili 3 stromky, o kterých jsem Vás již informovala ve zprávě o sběru papíru. 
Každá třída má na starost svěřený úsek zahrady, se kterým již nám dlouhodobě pomáháte právě VY. Za to Vám patří velký dík :-D.
 
V minulém roce se nám od Vás rodičů podařilo získat peněžní prostředky na pořízení týpí, které od léta stojí u vchodu do zahrady a zakoupit i klec pro družinové králíky. V letošním roce jsme za zbytek peněz z této loňské sbírky zakoupili 3 nové slackline za 3 300 Kč a díky rodičům druháků už na nich mohou děti dovádět. Zbylé peníze (831 Kč) budou použity pro králíky, které chová školní družina.
 
Děkujeme a přejeme Vám i Vašim dětem mnoho příjemně strávených chvil na naší Pramínkovské zahradě.
Za všechny pedagogické pracovníky
puč Renata Štíbalová, 2.třída

 

 

Dr. MaxDěkujeme lékárně Dr. Max za příspěvky na Společenský večer.

Lékárna v Bystrci:

  • Dr. Max, Kubíčkova – za Billou v Max centru
  • Dr. Max, Jakuba Obrovského – u Lidlu, tato lékárna má velké Dermocentrum se širokou nabídkou dermokosmetiky

 

Poděkování - Karneval 

 

Středověký karneval je za námi. Poděkování patří, již tradičně Vám všem milí rodiče. A to nejen za zvolení nápaditého tématu, ale hlavně i za organizaci, věcné dárky na „stoleček splněných přání“, domácí výrobu laskomin a nepočítaně i za iniciativu přímo v den akce.

Děkujeme za příjemně strávené dopoledne. Jsme rádi, že Vás máme.

                                                                                                                             Za kolektiv školy Klára H.

 

Reakce dětí:

„Na karnevalu se mi líbil stoleček s papoušky za razítka.

                                                               Martínek 1.B.

 

„Stanoviště s malováním – Dráček podle předlohy- namaloval jsem draka s ocasem co vypadal jako větev. Na stolečku jsem si vybral krásné barevné nálepky papoušků.

                                                               Tomík 1.B tř.

 

„Nejvíc se mi líbil Miky, protože měl fousy.“

                                                               Sabinka 1.A tř.

 

„Karneval byl fajn, přetahování  lanem ve skupině byla sranda.“

                                                               Káťa 4.tř.

 

„Mě se líbilo stanoviště- Vikingové. Líbilo se mi tam mačkání papíru.“

                                                               Julča 3.tř.

 

„Bylo tam občerstvení. Byly tam věci na koupení. Vyhrál jsem dobrou cenu- mapu- kterou jsem dal do školy. Bylo to fajn.

                                                               Filda 3.tř.

 

„Líbil se mi obchod snů, koupil jsme si za razítka, ořezávátko, tyčinky a  bonbóny. Luštění morseovky bylo hrozně bezva.“

                                                               Ondrášek 1.B tř.

 

„ Mě Ondrovi Gazdovi, se mi hodně líbil maškarní ples. Nejvíce to bylo centrum –Pošli posli- a taky suvenýry. Chtěl bych to zase zopakovat.“

 

                                                               Ondra 3. tř.

 

Teepee

Milí pramínkovští rodiče, děkujeme všem, kdo přispěli na zakoupení teepe. Máme s dětmi velkou radost, že jste nám pomohli k okrášlení naší zahrady.

 

Společenský večer - poděkování

Díky účasti rodičů, prarodičů, pedagogů a žáků na Společenském večeru, jejich aktivní pomoci při organizaci se podařilo získat částku 14.922,- Kč. Tato částka bude použita na nákup sportovního provazového prvku  v ceně 15.000,- Kč na zahradu školy. 

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další společné setkání.

 

Poděkování za karneval

Obrovské poděkování za zorganizování karneval, tentokrát s tématem Antarktida, patří paní Mišunové, Viščorové, Pirtunové, Kabelkové, Trumpešové, Vrátničkové, Přibylové, Jiříkové, Kořínkové, Michálkové a panu Šauerovi, a Giačovi. Děkujeme také rodičům, kteří napekli a poslali věci na stoleček přání.

Díky tomu naše děti prožily skvělé a inspirativní dopoledne. Už nyní se těší na další světadíl, který příští rok společně navštívíme.

 

Divadélko

Prvňáčci děkují rodičům Aničky Gabašové za vánoční dárek v podobě pohádky Od srdce divadélka Na vlnce, který nám zpříjemnil čekání na Vánoce.

Děkujeme tatínkovi Tadeáška Holcnera z 1. třídy za krásný vánoční stromeček i se stojánkem. Celý prosinec už nám voní ve třídě. :-D.

Děkujeme rodičům Vojtíška Duchoně za peněžní dar na materiální vybavení 1.třídy.

 

Papírenský materiál

Děkujeme panu Otáhalovi, tatínkovi Danielka Otáhala z Rybiček, za papírenský materiál, kterým dovybavíme centra Ateliér ve třídách naší mateřské školy.

 

Výtvarné potřeby
Děkujeme mamince Lili Paulenkové za peněžní dar na výtvarné potřeby pro 1. třídu.

 

Materiální vybavení
Děkujeme rodičům Aničky Gabašové za peněžní dar na materiální vybavení 1. třídy.
 

Sponzorský dar

Děkujeme rodičům Karolínky Novákové za peněžní dar pro základní školu.

Děkujeme rodičům Oxanky Hajné za peněžní dar na materiální vybavení 2. třídy (CD přehrávač, ponk do dílny, ...).

Děkujeme rodině Novákové za peněžní dar na nákup encyklopedií a materiál do Ateliéru.

 

Exkurze na letiště

Děkujeme panu Chrástkovi, strýci Michalky Brachtlové ze 2.třídy, který uhradil platbu za exkurzi na letiště Brno – Tuřany.

 

Africká hudba ve 2. třídě

Děkujeme paní Beránkové za realizaci a sponzorování výukového programu o africké hudbě a muzikoterapii s africkými hudebními nástroji.

 

Společenský večer

Děkujeme panu Mášovi za poskytnutí občerstvení a nádobí na Společenský večer.

Poděkování patří pánům Hájkovi,  Michálkovi,  Kubátovi (rodiče žáků 1. třídy) a panu Barvíkovi za prodej občerstvení na Společenském večeru.

Prales před školou

Poslední týden v srpnu byl opět ve znamení hemžení se paní učitelek, vychovatelek a asistentek ve třídách školy i mimo ně. Po vydatných letních deštích to na naší zahradě vypadalo trochu jako v pralese. Jezírko nebylo mezi vysokou trávou ani vidět a květiny se tiše choulily pod nadvládou rychleji rostoucích rostlin, kterým my lidé říkáme plevel. Nezbylo nám tedy nic jiného, než popadnout nůžky a motyčky a pustit se do nerovného boje s přírodou, nad níž se člověk snaží zvítězit od nepaměti.

Zvítězily jsme...ale víme, že jen na chvíli. Naštěstí nám příště pomůžou už děti.

Děkuji všem „paničelkám“, které pomohly upravit záhony na naší zahradě.

Renata Štíbalová, koordinátor EVVO

 

V Pramínku jsme o prázdninách nezaháleli...

Díky všem, kteří přiložili ruku k dílu a o prázdninách se přičinili o zlepšení prostředí v našem Pramínku.

Konečně jsme se po velmi dlouhé době dočkali opravy kanalizace a propadlého chodníku před vchodem k 1. a 2. třídě. Zrealizovala se, až do „dohadování“ vstoupil Ing. Hubacz a jeho firma ŽSD. Polovinu částky za opravu uhradila MČ Bystrc a druhou část ŽSD. Díky!

Opravili jsme v oddělení Ptáčků radiátory, díky panu Vicanovi je vymalovaná nynější první třída. Problematický chodník v MŠ před oddělením Motýlků, opět díky ŽSD, „nehrozí“ úrazem. Po domluvě s odborem ŽP jsme prostříhali lípy u MŠ, které přesahovaly do chodníku u MŠ. Pedagogická ředitelka paní Mgr. Hlouchová zajistila vyřazení již nepoužitelné techniky a její odvoz spolu s  vyřazeným nábytkem, který léta hyzdil zadní část pavilonu. Ve všech třídách proběhl generální úklid a tak naši žáci díky provozním pracovnicím i pedagogům přišli 1. září do čistých a upravených tříd.

Získali jsme také dotaci od Jihomoravského kraje, která bude využita jednak na vybavení hudební činnosti školní i mimoškolní v ZŠ, dále se vybaví venkovní plocha ZŠ a MŠ sportovním nářadím, abychom přispěli ke zlepšení kondice našich dětí. V získání projektu nám velmi pomohl radou JUDr. Tomáš Kratochvíl, který přišel mezi nás též 1. září a předal knihy našim prvňáčkům, které nám poskytl darem  ÚMČ Brno – Bystrc, děkujeme.

Pan Zimmel, který se stará o opravu a údržbu v MŠ i ZŠ stihl i v nepříznivém, deštivém nečase pokosit trávníky a prořezat keře, upravit, opravit potřebné a významně pomohl, aby prostředí pro naše děti i žáky bylo příjemné. O pohodu v celém školním roce se budou snažit všichni zaměstnanci. Přejeme dětem, žákům, rodičům, zaměstnancům, aby se cítili v Pramínku příjemně a celý nový školní rok 2014/15 jsme společně prožili ve zdraví a pohodě.  Vřelé díky!

 

Mgr. Eliška Kovářová a PaedDr. Božena Havelková              září 2014