Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 12. 2016

Španělská posada

Dne 25. 11. se ve Společenském centru v Bystrci uskutečnila tradiční španělská Posada. Dopoledne to bylo velmi příjemné, plné překvapení, zábavy, zajímavostí a vzájemné spolupráce. Nechybělo vystoupení žáků španělského kroužku s jejich nezapomenutelnou Šípkovou Růženkou, žáků šesté třídy s vánoční koledou, dětí ze ZŠ Zemědělské s písní a nakonec se nám předvedli se svou písní i divadlem studenti gymnázia.

Letošní ročník spojovalo jedno ústřední téma-  Miguel de Cervantes y Saavedra. Jméno slavného španělského básníka a spisovatele mohly děti 4. a 5. tříd zaslechnout v každém připraveném stanovišti, kde se potýkaly s velmi nápaditými a zajímavými úkoly. Nejen, že si zahrály na slavného rytíře dona Quijota, ale vyzkoušely si i jízdu na jeho nezapomenutelném koni Rocinante, boj s větrnými mlýny, tichou poštu pod plachtami nebezpečných korzárů a v neposlední řadě poskládat střípky jeho dobrodružného života, který byl pln napětí a nečekaných zvratů.

Příjemnou atmosféru vytvářeli studenti filozofické fakulty, kteří měli veškerou organizaci na starosti a dětem se ve všem maximálně věnovali.

No a vyvrcholení dopoledne? Samozřejmě rozbíjení tradiční piňaty, která byla naplněná k prasknutí sladkostmi a dobrotami. Ty se dětem podařily z piňaty doslova „vytlouct“ a osladit si tak příjemný den.

Zapsala puč Libuše 

Fotogalerie zde.